Що дає співпраця з логопедом?
- Розвиток мовлення дошкільників
- Профілактика мовленнєвих порушень
- Подолання різних особливостей в мовленнєвому розвитку дітей
- Діагностування дефектних порушень
- Дидактичні ігри на розвиток уваги, пам’яті, мислення
- Розвиток артикуляційної гімнастики
Діагностичне обстеження
Діагностичне обстеження допомагає спеціалісту виявити причину порушення мовлення, ступінь та особливості загального та мовленнєвого розвитку дитини, а також зону найближчого розвитку, що в подальшому допоможе вчителю-логопеду побудувати індивідуальний план корекційної роботи, а також допомагає дотримуватися у практичній роботі принципів системності і послідовності та простежити динаміку ефективності логопедичного впливу. Всупереч поширеній думці логопед не тільки «ставить» звуки. Робота логопеда починається з розвитку в дітей уваги, зорового і слухового сприйняття (впізнавання і розрізнення), пам’яті та мислення. Без цього неможливо налагодити повноцінний освітній процес. У завдання логопеда входять розширення і збагачення словникового запасу дітей, розвиток зв’язного мовлення і навчання грамоті, виправлення граматичних помилок. Дуже важливо, щоб батьки мали уявлення про норми розвитку мовленнєвих навичок для своєчасної корекції мовленнєвих відхилень. Адже раннє виявлення різних мовленнєвих порушень і своєчасна їх корекція дозволить попередити вторинні відхилення в подальшому. Тільки спільна робота вчителя-логопеда і батьків дозволить дитині повернути повноцінний розвиток, щоб подальше навчання дітей було успішним та щоб кожна дитина в навчальній діяльності досягала більш високих результатів.
Раннє виявлення
Однією з найважливіших проблем сучасної логопедії є раннє виявлення та попередження порушень мовленнєвого розвитку у дітей. Значною мірою розвиток мовлення й формування пізнавальної діяльності дитини залежить від своєчасно проведеної корекційної роботи, та від усунення причин, що зумовлюють виникнення таких порушень, та сприяють становлення її як особистості. Обстеження у логопеда бажано пройти якомога раніше, оскільки виправляти порушення звукової вимови з віком стає все складніше.
Основне завдання логопеда
Основне завдання логопеда – всебічно обстежити і оцінити стан мовлення дитини. Під час діагностики дитини логопедом проводиться комплекс завдань для визначення рівня словникового запасу, граматичної будови, зв`язного мовлення, звуковимови й фонематичних процесів у дитини. Основним методом логопедичної оцінки є бесіда з дитиною; спостереження за дитиною; гра. Якщо ваша дитина шкільного віку, то додатково до сказаного оцінюється вміння грамотно писати і читати. Ще й, зазвичай, виникає необхідність оцінити стан немовленнєвих здібностей дитини: розвиток образного мислення, здатність орієнтуватися в просторі, вміння конструювати, малювати, логічно мислити і послідовно викладати свої думки.
Відкрита реєстрація на БЕЗКОШТОВНИЙ пробний урок:
Що входить в пробний урок?
Окрім відкритого уроку, ми надаємо можливість протестувати функції власного кабінету і календаря.